Strona główna Kredyty Konsolidacja kredytu 2020 – na czym polega?

Konsolidacja kredytu 2020 – na czym polega?

0
Konsolidacja kredytu 2020 – na czym polega?

Konsolidacja kredytu to zaciągnięcie zobowiązania finansowego, polegającego na połączeniu kredytów oraz innych zadłużeń w jedną stałą ratę. Konsolidacja kredytu kalkulator to przydatne narzędzie, które pozwala na wyliczenie dobrej i stałej oferty. Na naszej stronie prezentujemy oferty kredytowe, które pozwalają na tanią konsolidację kredytu. Dzięki nam konsolidacja kredytu to proste, bezpieczne oraz skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu skonsolidujesz swoje długi i będziesz mógł cieszyć się jedną niską ratą.

Konsolidacja kredytu – na czym polega w praktyce?

Konsolidacja kredytu polega na połączeniu wszystkich aktualnie spłacanych zobowiązaniach w jedną stałą ratę. Dzięki temu nie płacisz oprocentowania oraz wszystkich pozostałych kosztów zadłużeń u różnych źródeł (np. kredytu hipotecznego w ING Banku, a karty kredytowej w PKO BP). Udana konsolidacja kredytu, to naprawdę pożyteczne rozwiązanie finansowe, pod warunkiem zaznajomienia się z dostępnymi ofertami. Konsolidacja kredytu to proces zmiany obecnych kredytów i zadłużeń w jeden kredyt konsolidacyjny, który jest po przeprowadzeniu procesu konsolidacji jedynym kredytem, który dany kredytobiorca posiada.

Konsolidacja kredytu – co to jest?

Konsolidacja kredytu polega na wybraniu najlepszego kredytu konsolidacyjnego, którego wysokość pokryje w całości sumę Twoich niespłaconych zobowiązań. Dzięki konsolidacji kredytu, możesz efektywnie zmniejszyć sumę zaciągniętych w przeszłości zobowiązań w jedną stałą ratę.

Konsolidacja kredytu ING 2020 – o co w tym chodzi?

Konsolidacja kredytu ING, to jedno z popularniejszych rozwiązań na rynku kredytów konsolidacyjnych, realizowane przez ING Bank Śląski. Dedykowany produkt, jakim jest kredyt konsolidacyjny ING stanowi trzon całego procesu konsolidacji zadłużenia.

Konsolidacja kredytu ING to rozwiązanie, które jest dostępne dla klientów ING Banku Śląskiego, jak również wszystkich pozostałych osób, które do tej pory nie miały styczności z ofertą tego  banku.

Aby skorzystać z tej konsolidacji kredytu nie trzeba spełnić wielu wymagań, co jest bardzo często spotykanym zjawiskiem w przypadku próby konsolidowania zadłużenia w wielu innych bankach. Konsolidacja kredytu ING pozwala na połączenie wielu metod zadłużenia do których wlicza się m.in.:

 • Konsolidacja chwilówek,
 • Konsolidacja kredytów
 • Konsolidacja długów z kart kredytowych oraz wszystkich innych form
 • Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego

W przypadku tej ostatniej, konsolidacja kredytu konsolidacyjnego może być nieco utrudniona, ponieważ Bank ING Śląski indywidualnie podchodzi do kwestii osób, które już w przeszłości zdecydowały się ma zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Nie oznacza to jednak, że konsolidacja kredytu konsolidacyjnego w ING Banku Polskim jest nie możliwa do realizacji.

Konsolidacja kredytu – gdzie najlepiej 2020?

Konsolidacja kredytu to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które narzekają na zbyt duże comiesięczne raty. Dlatego w przypadku posiadania kilku zadłużeń, np. kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego, kart kredytowych, czy pożyczek bądź chwilówek online, konsolidacja kredytu będzie najlepszym rozwiązaniem. Gdzie najlepiej wybrać konsolidację kredytu? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Tak naprawdę, ile banków tyle ofert konsolidacji kredytu. Niemniej przedstawiamy banki, w których konsolidacja kredytu jest najbardziej korzystna.

Konsolidacja kredytu  –jaki bank 2020?

Ranking konsolidacji kredytu

Kwota kredytu: 100 000 zł

Okres spłaty: 60 miesięcy (5 lat)

 • Konsolidacja kredytu w Citi Handlowym. Produkt: pożyczka gotówkowa konsolidacyjna. Wysokość raty comiesięcznej: 2048,78 zł
 • Konsolidacja kredytu PKO Bank Polski. Produkt: Mini Ratka konsolidacyjna. Miesięczna rata: 2 075, 35 zł.
 • Kredyt konsolidacyjny – konsolidacja kredytu Bank BNP Paribas – kredyt konsolidacyjny z miesięczną ratą 2 124,16 zł
 • Konsolidacja kredytu w Santander Bank Polska – konsolidacja kredytu w wysokości 2 148,59 zł

Konsolidacja kredytu Alior Bank – kredyt konsolidacyjny „Pakowna konsolidacja” z comiesięczną ratą w wysokości 2 177,93 zł

Konsolidacja kredytu – w jakim banku wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jak widać, konsolidacja kredytu w wysokości 100 tysięcy złotych w okresie spłaty wynoszącym 60 miesięcy jest najbardziej opłacalny w banku Citi Handlowym.

Konsolidacja kredytu w Citi Handlowym z comiesięczną ratą 2 048,78 zł to kredyt konsolidacyjny, którego Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 8,94%, a oprocentowanie nominalne wynosi 5,99%. Co ważne, konsolidacja kredytu w Citi Handlowym jest produktem finansowym, który zawiera w sobie prowizje banku, która wynosi aż 6 procent!

To dużo, ale mimo wszystko jest to w 2020 roku najlepsza oferta konsolidacji kredytu, dzięki której można śmiało i bezpiecznie połączyć wszystkie zobowiązania finansowe w jedną stałą ratę. Wspomniana prowizja, choć jest duża, to w pewnym aspekcie jest również doskonałym polem do negocjacji. To właśnie z prowizji bankowej, przedstawiciele danej instytucji (doradcy klienta, agenci bankowi) są w stanie zejść z ceny. Co ważne, kwota do spłaty w przypadku zdecydowania się na kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowym w wysokości 100 tysięcy złotych i 60 miesięcy, wynosi 122 927,05 zł. Oznacza to, że pożyczając 100 000 złotych w ramach konsolidacji kredytu, dopłacamy do całego interesu zaledwie 22 927,05 złotych na przestrzeni 5 lat.

Konsolidacja kredytu – czy się opłaca?

Z jednej strony, wspomniana kwota blisko 23 tysięcy złotych może budzić pewne podejrzenia, co do faktycznej opłacalności tego rodzaju rozwiązania finansowego. Z drugiej strony, dla osób które posiadają co najmniej kilka niespłaconych jeszcze kredytów, konsolidacja kredytu w Banku Citi Handlowym może być naprawdę dobrym sposobem na zaoszczędzenie naprawdę sporej sumy pieniędzy, którą musieliby przeznaczyć w przyszłości na spłatę kilku różnych zobowiązań, takich jak kredyt mieszkaniowy, kredyt gotówkowy, czy inne rozwiązania finansowe.

Konsolidacja kredytu – kalkulator

Kalkulator konsolidacji kredytu to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują narzędzia, które za pomocą kilku informacji, wyliczy potencjalną przyszłą ratę i wskaże, w którym banku zdecydować się na dobrą ofertę.

W internecie można spotkać wiele kalkulatorów konsolidacji, dzięki którym można prosty sposób znaleźć idealną dla siebie ofertę. Konsolidacja kredytu za pomocą kalkulatora pozwala w szybki sposób znaleźć najlepsze rozwiązanie finansowe.

Jednym z popularnych kalkulatorów konsolidacji jest kalkulator opracowany przez Totalmoney, czyli najpopularniejszą i prawdopodobnie największą porównywarkę finansową w Polsce. Dzięki temu kalkulatorowi, osoby poszukające naprawdę taniego rozwiązania mogą bez problemu znaleźć satysfakcjonujące dla siebie oferty.

Konsolidacja kredytu – kalkulator działa tam mocno intuicyjnie i bezproblemowo.

Osoby, która chce obliczyć wysokość comiesięcznego zobowiązania i sprawdzić, w którym banku dostanie najlepszą ofertę, musi najpierw wpisać parametry pierwszego kredytu, w postaci kwoty kredytu, a następnie rodzaju zobowiązania.

Do wyboru możliwe są następujące rozwiązania:

 • Konsolidacja kredytu gotówkowego
 • Konsolidacja kredytu samochodowego
 • Konsolidacja kredytu w ROR
 • Konsolidacja kredytu hipotecznego
 • Konsolidacja pożyczki
 • Konsolidacja karty kredytowej

Po wybraniu określonego kredytu, można bez przeszkód przystąpić do wskazania podstawowego parametru, czyli oprocentowania, na jaki został zaciągnięty dany kredyt. Później należy zaznaczyć okres spłaty potrzebny do zakończenia spłaty obecnego kredytu.