Strona główna Kredyty Ile się czeka na kredyt gotówkowy ?

Ile się czeka na kredyt gotówkowy ?

0
Ile się czeka na kredyt gotówkowy ?
cryptocurrency business money option with various kind of digital money technology using block chain technology with team people work together - vector illustration

Kredyty gotówkowe to bardzo popularne produkty finansowe, które pozwalają uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel. Ile się czeka na kredyt gotówkowy? Co można zrobić, żeby przyspieszyć czas oczekiwania na decyzję? Sprawdziliśmy to!

Ile się czeka na kredyt gotówkowy – jakie czynniki bierze pod uwagę bank?

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, w ramach którego możemy otrzymać pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny, a ze sposobu wykorzystania środków nie musimy się w żaden sposób tłumaczyć. Klienci najczęściej przeznaczają pieniądze na sprzęt elektroniczny, remont mieszkania, naprawę samochodu, a nawet wycieczki zagraniczne.

Jakie czynniki biorą pod uwagę banki przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu kredytu gotówkowego? Ile czasu zajmuje weryfikacja wniosku? Instytucja udzielająca kredytu sprawdza przede wszystkim zdolność kredytową klienta, czyli możliwość terminowej spłaty zobowiązania. W tym celu weryfikuje sytuację finansową kredytobiorcy, zwracając szczególną uwagę na wysokość zarobków, formę zatrudnienia, liczbę osób na utrzymaniu, wiek i stan cywilny.

http://opiniebankowe.pl/10-najlepszych-ksiazek-o-finansach/

Szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego mają jednak nie tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę – wiele banków akceptuje również wnioski klientów pracujących na umowy cywilnoprawne czy utrzymujących się z emerytury lub renty. Banki sprawdzają również rejestry BIK (Biuro Informacji Kredytowej), a także weryfikują, czy klient nie widnieje na listach dłużników. Jeśli klient ma przejrzystą historię kredytową, bank szybciej podejmuje decyzję o przyznaniu środków.

Zobacz czym jest kredyt konsolidacyjny.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w praktyce

Chcesz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? Jak szybko otrzymasz pozytywną informację? Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie budzi wątpliwości, możesz uzyskać środki nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Jeśli wypełniłeś formularz online, np. na stronie internetowej banku, to zostanie on najpierw zweryfikowany automatycznie, a Ty otrzymasz potwierdzenie przyznania kredytu. W praktyce okazuje się zatem, że decyzja może być wydana błyskawicznie.

Większe problemy mogą mieć natomiast klienci, których zdolność kredytowa i historia finansowa budzą wątpliwości banku. Osoby, które w przeszłości spóźniały się z regulowaniem należności, np. rat, mogą nie otrzymać kredytu. W podobnej sytuacji będą klienci, wobec których było prowadzone postępowanie egzekucyjne przez komornika sądowego.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy – oferty pozabankowe

Bardziej liberalne kryteria stosują wobec klientów firmy z sektora pozabankowego. Oferują one co prawda pożyczki, a nie kredyt gotówkowy, ale oferty wyróżnia szybka decyzja i minimum formalności. Większość parabanków udziela zobowiązań przez internet, co oznacza, że o dodatkowe środki można wystąpić bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek online – wypełnić prosty formularz – i oczekiwać na decyzję.

Jakie informacje należy podać we wniosku? Parabank potrzebuje przede wszystkim informacji o kliencie, należy więc wpisać imię, nazwisko, adres, serię i numer dowodu osobistego oraz numer PESEL. Jako dodatkowe informacje należy podać numer konta bankowego, na który ma zostać przelane zobowiązanie, a także numer telefonu komórkowego do kontaktu. Klient musi również uzupełnić informacje związane z wysokością dochodów oraz formą zatrudnienia. W większości przypadków nie jest wymagane zaświadczenie od pracodawcy.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w parabanku? Informacja o przyznaniu pożyczki jest przesyłana bardzo szybko – często nawet kilkanaście minut po wysłaniu wniosku. A kto ma szansę otrzymać pożyczkę pozabankową? Klienci muszą przede wszystkim mieć stały dochód, pełną zdolność do czynności prawnych oraz minimum 18 lat.

Jako dodatkowe kryteria wymienia się miejsce zamieszkania w Polsce, polskie obywatelstwo, a także osobiste konto bankowe, przez które parabank weryfikuje dane klienta. Jeśli chcesz otrzymać pożyczkę online, a nie kredyt gotówkowy, szybka decyzja online czeka na Ciebie w ramach ofert firm pożyczkowych.