Strona główna Artykuły finansowe Ranking banków w Polsce 2021 – zobacz który jest najlepszy !

Ranking banków w Polsce 2021 – zobacz który jest najlepszy !

0
Ranking banków w Polsce 2021 – zobacz który jest najlepszy !

Ranking banków w Polsce to zestawienie, które regularnie pojawia się w sieci. Niestety nie ma jednak jednego idealnego banku, który pasowałby każdemu. Dlatego też trudno wskazać jedną najlepszą instytucję. Pomocne są natomiast wyszukiwarki ofert bankowych, dopasowanych do konkretnych produktów oferowanych przez banki. Na ich podstawie można stworzyć ranking banków w Polsce, który odpowie, gdzie warto kierować swoje kroki w pierwszej kolejności.

Ranking banków w Polsce – jak szukać odpowiedniej oferty?

Ranking banków w Polsce to bardzo pomocne zestawienie, które ułatwia poszukiwania najlepszej oferty. Żeby jednak miał sens, powinieneś dopasować do swoich oczekiwań ranking banków w Polsce. Kredyt gotówkowy jeden bank może bowiem udzielić na bardzo preferencyjnych warunkach, podczas gdy już kredyt hipoteczny w tej samej instytucji nie musi być wcale tak atrakcyjny. Znacznie ułatwisz sobie więc zadanie, jeśli określisz na początek, jaki produkt bankowy jest Ci aktualnie potrzebny.

Ranking banków w Polsce – kredyty gotówkowe

Najlepszy ranking to zdecydowanie ten wygenerowany przez Ciebie zgodnie z parametrami, jakie podasz. W porównywarkach online możesz stworzyć takie zestawienie dosłownie w kilka sekund. Wystarczy, że podasz kwotę, jaka Cię interesuje oraz wskażesz, na jak długo chcesz pożyczyć pieniądze. Ranking banków uzyskasz od ręki.

Jak prezentuje się przykładowy ranking banków, jeśli chciałbyś pożyczyć 20 000 zł na 48 miesięcy?

1. Alior Bank kredyt gotówkowy – Pożyczka limitowana

Zdecydowanie najlepszą ofertę przedstawia Alior Bank, który oferuje kredyt gotówkowy oprocentowany w wysokości 6,99%. Nie pobiera on prowizji, dlatego RRSO oferty wynosi tylko 7,22%. Pożyczając 20 000 zł, będziesz musiał oddać więc tylko 22 983 zł, a rata kredytowa równa będzie 478,83 zł.

2. Santander Consumer Bank – Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

Niewiele mniej atrakcyjną ofertę przygotował dla swoich klientów Santander Consumer Bank. Oprocentowanie tego kredytu wynosi 7,20%, jednak bank nalicza prowizję w wysokości 3,29%. Powoduje to, że RRSO równe jest 9,25%. Kwota do spłaty wyniesie zatem 23 836,69 zł, a rata kredytowa równa będzie 496,60 zł.

3. Bank Pekao S.A. – Pożyczka ekspresowa

Na trzecim miejscu w rankingu banków oferujących kredyty gotówkowe znalazł się bank Pekao S.A. Oprocentowanie pożyczki ekspresowej to zaledwie 6%. Niestety tyle samo wynosi prowizja. Powoduje to, że RRSO równe będzie 9,40%, a więc do spłaty będziesz mieć 23 898,39 zł. Rata kredytowa wyniesie 497,88 zł.

Ranking kredytów w Polsce – kredyty hipoteczne

Co jeśli szukasz nie kredytu gotówkowego, ale oferty kredytu hipotecznego. Jak wygląda ranking banków w Polsce w takiej sytuacji. Załóżmy, że chcesz pożyczyć 250 000 zł na 25 lat, a oprocentowanie oferty będzie równe 2,28%. Który bank zaoferuje najlepsze warunki przy takich parametrach?

1. PKO BP kredyt mieszkaniowy – oferta własny kąt

PKO BP oferuje oprocentowanie równe 2,27% oraz nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. RRSO takiej oferty wynosi 2,24%. Kwota do spłaty to więc 326 265,36 zł. Rata kredytowa, którą co miesiąc zapłacisz do banku, równa będzie zatem 1087,55 zł.

2. ING Bank Śląski Kredyt Hipoteczny

Drugim w rankingu jest Kredyt Hipoteczny w ING Banku Śląskim, którego oprocentowanie wynosi 2,35%. Wzięcie kredytu wymaga jednak opłacenia prowizji w wysokości 1,90%. RRSO tej oferty równe jest 2,55%. Kwota do spłaty wynosi 337 110,00 zł. Rata spłaty kredytu równa jest 1123, 70 zł.

3. Bank Millenium Kredyt Hipoteczny

Oprocentowanie tej oferty wynosi 2,72%, ale Millenium Bank nie nalicza do niej prowizji. Dzięki temu RRSO wynosi 2,75%. Kwota do spłaty równa jest 344 832 zł, a miesięczna rata, którą będziesz musiał wpłacać do banku wynosi 1123, 70 zł.

Ranking banków w Polsce – opinie oraz inne dodatkowe czynniki

Mimo że to przede wszystkim twarde dane ekonomiczne powinny mieć wpływ na dobór banku, warto wziąć pod uwagę również poza finansowe czynniki, które często nie są uwzględnione w rankingach banków w Polsce. Opinie innych klientów są jednym z takich czynników. Warto zapytać znajomych lub skorzystać z opisów w sieci, aby dowiedzieć się, jak bardzo klienci są usatysfakcjonowani sposobem obsługi w danym banku.

Opinie to jednak niejedyny istotny parametr. Ważne są również takie czynniki, jak:

  • konieczność wykupienia dodatkowych produktów (karty kredytowej, konta oszczędnościowego itp.), aby skorzystać z najlepszej oferty;
  • koszty związane z aneksami do umowy oraz innymi czynnościami około kredytowymi, które wykonuje bank;
  • koszty związane z wcześniejszym spłaceniem zobowiązania.

Ranking banków w Polsce dla firm

Pamiętaj również o tym, że rankingi często kierowane są do osób fizycznych. Jeśli prowadzisz firmę, warto poszukać rankingu dedykowanego przedsiębiorcom. Poza tym, że istnieje ranking banków w Polsce dla firm, możesz też sprawdzić ranking banków dla rolników, czy innych dedykowanych grup, którym banki oferują swoje produkty.

Zobacz również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here